Přeskočit na obsah


TZ: Češi a Poláci se společně vzdělávají

TZ: Češi a Poláci se společně vzdělávají
Datum: 5. 10. 2017
  | 
Kategorie: Aktuality
Správa Krkonošského národního parku realizuje projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II.

Ten navazuje na stejnojmenný projekt realizovaný v letech 2010–2014 a je naplánován až do roku 2021. Je podpořen prostředky z programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.

Projekt vyplývá z neustálé potřeby zvyšování kvalifikace a odbornosti pracovníků. Nutnost společných postupů při péči o Krkonoše vede oba partnery ke společné péči o odbornou přípravu, kvalifikaci a rozvoj zaměstnanců. Výměnné stáže a odborná školení v různých problematikách přenesou dobré zkušenosti z ochrany o přírodu. Významný prvkem projektu je zvyšování jazykových znalostí češtiny a polštiny, tzn. že pracovníci Správy KRNAP se učí polský jazyk a kolegové z KPN český.

V průběhu projektu opětovně vydáme i některé základní letáky jako například Pravidla chování nebo Bezpečně po horách. Dotiskneme osmidílnou sadu výukových posterů ilustrovaných známým českým ilustrátorem Janem Dungelem a brožuru Plán péče.

Projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II bude realizován v letech 2017–2021 a je podpořen prostředky z programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz
 

Skrýt nabídku