Přeskočit na obsah


TZ: I my budeme Uklízet svět, Česko, Krkonoše

TZ: I my budeme Uklízet svět, Česko, Krkonoše
Datum: 15. 4. 2016
  | 
Kategorie: Aktuality
Jarní měsíce vybízejí k posezónnímu úklidu přírody. Zítra proběhne největší dobrovolnická akce v České republice - Ukliďme svět, ukliďme Česko, ke které se připojuje i Správa KRNAP a následující sobotu, tj. 23. dubna u příležitosti Dne Země, budeme uklízet celé Krkonoše.

Akci s názvem Čisté Krkonoše v celokrkonošském měřítku pořádáme již podruhé. Loni jsme s pomocí 300 dobrovolníků sesbírali 3 tuny komunálního odpadu a 0,5 tuny pneumatik. Dobrovolníci budou vyrážet ze všech koutů Krkonoš. Vyjdou po turistických cestách, ale budou likvidovat i letité černé skládky.

" Úklid hor jsme dělali pravidelně, a to buď vlastními silami, nebo s pomocí dobrovolníků, žáků škol a skautů. Loni jsme zorganizovali celokrkonošský úklid hor a akce měla úspěch. Zapojili se všichni pracovníci Správy KRNAP a množství dobrovolníků," uvedl ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Letos jsou již přihlášeny na dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a více než 100 dobrovolníků z řad veřejnosti. Toto číslo ale nemusí být konečné – ještě týden se zájemci mohou hlásit koordinátorce akce Čisté Krkonoše Kláře Máslové (kmaslova(zavináč)krnap. cz, 737 225 507 ), která s nimi naplánuje trasu, kterou bude třeba projít, vybaví je pracovními pomůckami a domluví místo, kde nasbírané odpadky zanechají, abychom je posléze mohli odvézt na skládku.

Akci Čisté Krkonoše zahájíme v sobotu 23. dubna v 8 hodin.


Tisková zpráva: I my budeme Uklízet svět, Česko, Krkonoše (doc 119 kB)

Pozvánka: Čisté Krkonoše (jpg 335 kB)

Skrýt nabídku