Přeskočit na obsah


TZ: Krkonošské muzeum v Jilemnici ukáže Krásu perníku

TZ: Krkonošské muzeum v Jilemnici ukáže Krásu perníku
Datum: 27. 4. 2017
  | 
Kategorie: Aktuality
Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici otevírá výstavu Krása perníku z dílny Dany Holmanové. Navštívit ji můžete až do 10. září 2017.

Umělkyně byla oceněna jen vzácně udíleným titulem Nositelka tradic. Má neobyčejnou tvůrčí invenci, a tak budou mít na jilemnické výstavě premiéru perníky nově a velmi originálně pojaté. Že budou zářit krásou a dýchat nádhernou vůní, to jistě zdůrazňovat nemusíme. Návštěvníci uvidí názorně také postup výroby a zdobení perníků. Doktorka Holmanová bude navíc občas na výstavu zajíždět a návštěvníkům zdobení krásných sladkostí předvede.

Perník má v Podkrkonoší velmi hlubokou a stále živou tradici. Ostatně i nejstarší česká zmínka o prodeji perníku se váže k nedalekému Turnovu, a to k roku 1335. Výstava bude proto doplněna také malým historickým exkursem do dějin pernikářství a samozřejmě i perníkářskými formami, lidovou keramikou a dalšími exponáty.

 

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz


Tisková zpráva: Krkonošské muzeum v Jilemnici ukáže Krásu perníku (doc 825 kB)

Pozvánka: Krása perníku (jpg 283 kB)


 

Skrýt nabídku