Přeskočit na obsah


TZ: Největší kruh penízovek vyrostl na Janské hoře

TZ: Největší kruh penízovek vyrostl na Janské hoře
Datum: 15. 8. 2016
  | 
Kategorie: Aktuality
Při houbaření na Janské hoře nedaleko Janských Lázní našla minulou sobotu paní Jana Tláskalová ze Svobody nad Úpou veliký kruh, tvořený penízovkami. Zdá se, že jde o zatím největší nalezený kruh těchto hub v Česku.

Paní Tláskalová krátce předtím zaznamenala v médiích zprávu o tom, že podobně velký kruh našel houbař na Vysočině a jeho nález bude zapsán do České knihy rekordů (viz http://jihlava.idnes.cz/nejvetsi-houbovy-carodejny-kruh-u-pelhrimova-foq-/jihlava-zpravy.aspx?c=A160804_133401_jihlava-zpravy_mv). Protože se jí zdálo, že kruh na Janské hoře je ještě větší, kontaktovala Správu KRNAP. Naše kolegyně Irena Hubálková se pak vydala s nálezkyní "kruh" změřit a zjistila, že jeho průměr je 270 cm a v kolmém směru 240 cm. Mělo by se tak jednat ještě o větší kolonii těchto hub. Správa KRNAP tak dnes se souhlasem nálezkyně nahlásila objev správci České knihy rekordů - Agentuře Dobrý den.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap


Tisková zpráva: Největší kruh penízovek vyrostl na Janské hoře (doc 114 kB)

Největší kruh penízovek vyrostl na Janské hoře


Skrýt nabídku