Přeskočit na obsah


TZ: Ročně pořádáme na 1 000 akcí pro veřejnost

TZ: Ročně pořádáme na 1 000 akcí pro veřejnost
Datum: 9. 1. 2017
  | 
Kategorie: Aktuality
Kromě ochrany přírody a péče o svěřený majetek je významnou činností Správy KRNAP práce s veřejností. Ročně připravíme na 1000 akcí s přímým dopadem na 25 000 účastníků. Kalendář akcí na rok 2017 jsme naplnili akcemi tradičními ale i úplným novinkami.

"Mezi naše neúspěšnější programy patří ty z cyklu Nás učí příroda jako například Proč je hořec hořký, Zima a zejma v Krkonoších nebo Žabí námluvy. Absolutně nejúspěšnějším je program Jelen, seznamte se…, na němž účastníci zaplní kapacitu zpravidla během několika hodin," říká Michal Skalka, vedoucí pracoviště environmentálního vzdělávání Správy KRNAP. Dalšími hojně navštěvovanými programy jsou Fotovycházky nebo Horskou pěšinou. Kromě těchto akcí pořádáme v celém regionu množství přednášek pro všechny stupně škol a programy na horských boudách. Speciální akce nabízí pro příchozí i Krtek - Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání ve Vrchlabí (http://www.krnap.cz/kcev-krtek/). Mimo akce ekologické výchovy vedeme komentované prohlídky výstav v Krkonošských muzeích a pořádáme každoročně například Masopust, Dožínky nebo Řemeslnické léto.

Pro letošek plánujeme i novinky. "Každý rok se snažíme připravit v našich programech něco nového. Letos například připravujeme nový program o plži s názvem Tajemství vřetenovky utajené krkonošské. Ta žije jenom v Krkonoších a skrývá mnohá tajemství - třeba to, že ji odborníci zatím viděli lézt po stromech pouze nahoru, nikoli dolů. V Krtkovi letos začneme dělat nový program Mikroskopičiny. Na něm účastníci programu díky speciálním mikroskopům a binokulárním lupám nahlédnou do světa, který lidským okem není běžně vidět," doplnil Skalka.

Podívejte se na video, které jsme k letošnímu kalendáři akcí pro vás natočili "Zaskočte za námi do Krtka":

Kalendář akcí Správy KRNAP je ke stažení na adrese http://www.krnap.cz/brozury/. Termíny se mohou v průběhu roku změnit, proto, prosíme, sledujte aktualizovaný kalendář na webu www.krnap.cz/kalendar-akci, nebo se ideálně přihlašte k odběru pozvánek mailem či sms na http://akce.krnap.cz

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny@krnap.cz, www.krnap.cz


Tiskové zprávy: Ročně pořádáme na 1 000 akcí pro veřejnost (doc 120kB)

Skrýt nabídku