Přeskočit na obsah


Expozice Šindelka – Harrachov

Návštěvní doba:

út–ne 9.00–12.00 13.00–17.00
Vstupné: plné 40,- | zvýhodněné 20,- Kč / 10,- Kč | rodinné 90,- Kč / 70,- Kč

Zvýhodněné vstupné: děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci, držitelé průkazu ZTP a ZTPP / děti do 6 ti let ve skupinách
Rodinné vstupné: 2 dospělí a max. 3 děti / 2 dospělí a max.3 děti v rámci regionu - Harrachovcard

Expozice je umístěna v žulové budově, známé v Harrachově jako Šindelka. Šindelová střešní krytina se zde vyráběla od počátku 19. stol. až do 30. let 20. století. Posledních 60 tisíc šindelů vyrobených v roce 1934 bylo použito na starou Labskou boudu.

Lesnická expozice je umístěna v přízemí budovy a seznamuje návštěvníky s celou lesnickou problematikou, od vytěžení lesního porostu přes přiblížení kmenů k cestám a jejich odvoz k dalšímu zpracování až po následnou obnovu lesa a péči o něj.

Přezimovací obůrka je součástí myslivecké expoziceMyslivecká expozice v patře budovy se věnuje myslivosti od historie po současnost: připomíná např. myslivecké tradice, lovnou zvěř, lovecké zbraně a psy, myslivost v umění a běžném životě.
Největší atrakcí – zvláště pro dětské návštěvníky – je prostor "přezimovací obůrky", kde se kolem krmelce s různými druhy krmení sešlo několik lesních zvířat. Jelen, srnec, divočák, liška, zajíc a ptáci – celkem 14 vycpanin, přičemž v celé expozici jich lze napočítat 32.

Na pěti místech expozice běží nepřetržitě krátké videopořady bez komentáře k jednotlivým tématům a v patře je navíc promítací kout s projekcí krásných záběrů z přírody, doplněných hudebním doprovodem.


Kontakt:

Lesnická a myslivecká
expozice Správy KRNAP
Harrachov 269
512 46
tel.: 481 528 310
e-mail: sindelka(zavináč)krnap.czSkrýt nabídku