Přeskočit na obsah


Kalendář akcívzestupně sestupně
záznamů na stránce

Krása perníku

Datum: 28. 4. 2017 | Kategorie: Vernisáž
Místo konání: Krkonošské muzeum v Jilemnici

Krásu perníku z dílny Dany Holmanové, držitelky titulu Nositel tradic vám představí výstava v Krkonošském muzeu v Jilemnici od 28. dubna do 10. září. Vernisáž se uskuteční v pátek 28. dubna od 17 hodin v Erbovním sále muzea.

Vítání ptačího zpěvu

Datum: 29. 4. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Vrchlabí, zámecký park

Podle nosa poznáš kosa, podle zpěvu poznáš ostatní. Poslech ptačích hlasů, objevování ptačích hnízd, kroužkování opeřenců a hry pro děti. Vycházky v 7.30, 9 a 10.30 hodin.

Křehká krása

Datum: 29. 11. 2016 – 30. 4. 2017 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KM Vrchlabí, historický dům čp. 222 na nám. Míru

Již po několik staletí je neodmyslitelnou součástí lidského žití. Ale stačí jen málo a zbydou z ní jen střepy. Výstava představí skleněnou a porcelánovou krásu rozmanitých tvarů, velikostí, barev a stáří ze sbírek Krkonošského muzea ve Vrchlabí.

Město před objektivem

Datum: 7. 2. 2017 – 30. 4. 2017 | Kategorie: Akce pro školy / školky
Místo konání: KM Vrchlabí, klášter

Pojďte se svou třídou zjistit, jak se Vrchlabí změnilo za posledních 200 let! Vyrazíme na cestu časem s fotoaparáty, stativy, výtisky nejstarších fotografií z fondů muzea a mapou pana Čočky. Nejen, že zjistíte něco o proměně řady míst, ale zároveň si vyzkoušíte práci fotografa. Se svými snímky se pak můžete zapojit do soutěže Vrchlabí v hledáčku, která probíhá v rámci výstavy Když cvakne spoušť.

Horskou pěšinou

Datum: 6. 5. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: místo i čas budou upřesněny přihlášeným zájemcům

Túra cestou necestou krkonošskými zákoutími, kopci i lesy, komentovaná Janou Tesařovou, odbornicí na reportáž z krkonošské krajiny.

Vítání ptačího zpěvu

Datum: 6. 5. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: rybník u letiště ve Vrchlabí

Podle nosa poznáš kosa, podle zpěvu poznáš ostatní. Poslech ptačích hlasů, objevování ptačích hnízd, kroužkování opeřenců a hry pro děti. Vycházky v 7.30, 9 a 10.30 hodin.

Tajemství vřetenovky utajené krkonošské

Datum: 7. 5. 2017 | Kategorie: Akce ekologické výchovy
Místo konání: Janské Lázně

Chcete vidět šnečka, který neleze nikde jinde na světě, jen v Krkonoších? Vědci ho viděli lézt po stromech vzhůru, ale nikdo ho neviděl slézat dolů. Prý se páří celý den a celou noc! Zbrusu nový program Pavla Tlachače o jednom z mála krkonošských endemických živočichů.

Mikroskopičiny

Datum: 14. 5. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

Vzrušující výlet do krkonošského vodního mikrosvěta dveřmi, které si sami otevřete. Staňte se na chvíli vědci a objevte s využitím moderní techniky a přístrojů svět pouhým okem neviditelný.

Etiopie – Naše africká kolébka

Datum: 27. 4. 2017 – 19. 5. 2017 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

Homo sapiens se poprvé na světě objevil právě zde, v největší a nejrozmanitější zemi Afrického rohu. Fascinující krajinou klášterů, teras, pevností i divokou přírodou nás provedou fotografie Robina Böhnische.

Zemědělská muzejní noc

Datum: 19. 5. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KM Vrchlabí, zahrada za historickými domky

Muzejní noc bude věnovaná krkonošským hospodářům po roce 1945. Otevřeme výstavu Konec tradičního hospodaření v Krkonoších? Připraveny budou komentované prohlídky, beseda s Jiřím Urbanem, odborníkem na zemědělskou kolektiviza ci v Podkrkonoší, živá hospodářská zvířata, prezentace krkonošských farmářů a jejich výrobků a stylové občerstvení. Zahraje vrchlabský Big Band a no c završí varhanním koncertem Radek Hanuš v klášterním kostele.

Konec tradičního hospodaření v Krkonoších?

Datum: 19. 5. 2017 | Kategorie: Vernisáž
Místo konání: Krkonošské muzeum ve Vrchlabí, klášter

Po druhé světové válce nastaly významné změny, které zásadně ovlivnily tradiční zemědělskou činnost v horách i podhůří. Nové společensko-politické normy a rozhodnutí zamíchaly skladbou obyvatel vesnic a bud, též měly bezprostřední dopad na tvář krajiny. Výstava prostřednictvím předmětů, dobových fotografií, archivních materiálů, příběhů konkrétních lidí a tematických her pro malé i velké přibližuje nejen pro horské hospodáře často zapeklitou situaci po roce 1945.

Fotovycházka do Krkonoš

Datum: 20. 5. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Pohodový výlet na místa v Krkonoších, která jsou málo známá, ale hodně zajímavá. Akce pro začínající i pokročilé fotografy.

Čisté Krkonoše

Datum: 20. 5. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Přidejte se k nám a pomozte s jarním úklidem našich krásných hor. Akce bude probíhat po celém území Krkonošského národního parku a bude jen na Vás, kterou část si vyberete.

Když cvakne spoušť

Datum: 7. 2. 2017 – 21. 5. 2017 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KM Vrchlabí, klášter

Srdečně zveme na výstavu k dvacetileté činnosti vrchlabského fotoklubu Spoušť. Představí nejen pestrou tvorbu jeho současných a bývalých členů, ale mapuje formou autorských snímků i aktivity členů vrchlabských podnikových fotoklubů od konce padesátých do konce osmdesátých let minulého století.

CHKO Blaník

Datum: 19. 5. 2017 – 21. 5. 2017 | Kategorie: Akce ekologické výchovy
Místo konání: CHKO Blaník

Poznejte s námi kraj blanických rytířů a meandrů říčky Blanice. Z výšky rozhledny Kovářky uvidíte kraj lesů, mokřadních luk, ale i rozsáhlých polí, polních cest a sakrálních staveb. Pojeďte s námi a průvodci ze Správy CHKO Blaník objevit naši nejmenší chráněnou krajinnou oblast.

[nahoru]


Skrýt nabídku