Přeskočit na obsah


Kalendář akcívzestupně sestupně
záznamů na stránce

Nechte na hlavě

Datum: 12. 4. 2016 – 28. 8. 2016 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KM Vrchlabí, historický dům čp. 222 nám. Míru

Čepice, čepce, klobouky, přilby - prostě pokrývky hlavy - nechránily jen před nepřízní počasí, ale také zdobily svého nositele a prozrazovaly jeho sociální postavení či povolání. Výstava představí pestrý soubor ze sbírek krkonošských muzeí od poloviny 19. století do doby nedávno minulé.

Řemeslnické léto

Datum: 5. 7. 2016 – 28. 8. 2016 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KM Vrchlabí, historické domky na náměstí Míru

Zveme Vás na 19. ročník Řemeslnického léta ve Vrchlabí. Po celé léto budete mít možnost v podloubí historických domků nakouknout pod ruce mnohým zručným řemeslníkům. Uvidíte pletení, vyšívání, paličkování, výrobu loutek, keramiky, šperků a nejrůznějších dekorací, malování na textil ale i sklo, drátování, broušení kamenů a mnoho dalších řemeslných činností. Chybět nebude ani možnost některá řemesla si vyzkoušet a blíže se tak s nimi seznámit. V letošním ročníku budou probíhat i řemeslnické kurzy, např. paličkování či drátkování.

Terénní pochůzka

Datum: 27. 8. 2016 – 28. 8. 2016 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Speciální dvoudenní exkurze do málo známých míst pro profesionály, průvodce a zanícené milovníky hor. Dozvíte se to, co byste museli studovat celé roky v knihách i to, co se prostě vygooglovat nedá.

Proč je hořec hořký

Datum: 28. 8. 2016 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Rokytnicie nad Jizerou

Víte, na co staří krkonošáci používali hořec? Víte, kdy je hořec modrý, kdy bílý a kdy zčervená? Chcete umět uhranout sousedovic krávu? Výlet za krkonošskou flórou je pro vás.

Dožínky v muzeu

Datum: 2. 9. 2016 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KM Vrchlabí, zahrada za historickými domky

Již šestá akce připomínající tradiční oslavu podzimních žní! Těšte se na vystoupení krkonošského folklorního souboru HORAL, jilemnický divadelní soubor MONTALBAN, oblíbenou soutěž o nejlepší dožínkový koláč, hry a soutěže pro malé i velké, stylové občerstvení a další příjemné záležitosti spojené s veselkou na konci léta! Nezapomeňte přinést svůj dožínkový koláč, možná letos naše porota ocení právě ten váš!

Horskou pěšinou

Datum: 3. 9. 2016 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: místo i čas budou upřesněny přihlášeným zájemcům

Vydejte se s námi na toulky cestou necestou za zajímavými a mnohdy zapomenutými kouty Krkonoš a objevte s námi krásy horských luk, lesů a malebných zákoutí.

Mechorosty – Latimérie mezi rostlinami

Datum: 1. 6. 2016 – 4. 9. 2016 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KM Správy KRNAP Vrchlabí, klášter

Výstava představuje skrytý a opomíjený svět mechorostů. Její součástí jsou interaktivní stanoviště a prvky, které upozorňují na zajímavosti ze života játrovek a mechů, jejichž jemnou krásu na svých fotografiích zachytil amatérský bryolog Štěpán Koval.

Zámecké automobily

Datum: 17. 6. 2016 – 4. 9. 2016 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Krkonošské muzeum v Jilemnici

Zveme Vás na výstavu do Krkonošského muzea v Jilemnici, která Vám představí historické vozy české šlechty. Vernisáž se uskuteční v pátek 17. června od 17 hodin v Erbovním sále muzea.

Historie létání ve Vrchlabí

Datum: 5. 9. 2016 | Kategorie: Vernisáž
Místo konání: KM Vrchlabí, historický dům čp. 222 nám. Míru

Přijměte pozvání do historických domků ve Vrchlabí na výstavu, která přibližuje historii plachtění ve Vrchlabí a okolí od prvopočátků až do dnešních dnů.

Louka plná dětí

Datum: 6. 9. 2016 | Kategorie: Akce pro školy / školky
Místo konání: Vrchlabí, zámecký park

15. ročník zábavného dopoledne pro mateřské školy. Každá školka si samostatně projde trasu, kde budou její svěřenci plnit celkem čtyři disciplíny zaměřené na vnímání přírody, šikovnost nebo fyzickou kondici. Hry jsou rovněž určeny k uvolnění, zábavě a rozvíjení týmové spolupráce.

Louka plná dětí

Datum: 7. 9. 2016 | Kategorie: Akce pro školy / školky
Místo konání: Vrchlabí, zámecký park

15. ročník zábavného dopoledne pro mateřské školy. Každá školka si samostatně projde trasu, kde budou její svěřenci plnit celkem čtyři disciplíny zaměřené na vnímání přírody, šikovnost nebo fyzickou kondici. Hry jsou rovněž určeny k uvolnění, zábavě a rozvíjení týmové spolupráce.

Prolez les

Datum: 10. 9. 2016 | Kategorie: Akce environmentální výchovy
Místo konání: Jezerní domky ve Strážném

Jsou krkonošské lesy aspoň trochu přírodní? Co tady udělala síra a co vyvedl dusík? Proč necháváme ležet v lese dřevo za statisíce? Kde jdou lesníci kůrovci po krku a kde jim nevadí?

Miss louka 2016

Datum: 30. 5. 2016 – 15. 9. 2016 | Kategorie: Soutěž
Místo konání: Krkonoše

Soutěž o nejkrásnější krkonošskou louku. Co pro Vás znamená a čím je výjimečná? Které živočišné či rostlinné druhy louka hostí? Jaký je z ní výhled, jaké časy již pamatuje a ve kterém ročním období je pro Vás nejkrásnější?

Fotovycházka do Krkonoš

Datum: 17. 9. 2016 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Pohodový výlet na místa v Krkonoších, která jsou málo známá, al e hodně zajímavá. Akce pro začínající i pokročilé fotografy.

Duše plná koleček

Datum: 10. 6. 2016 – 25. 9. 2016 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Krkonošské muzeum v Jilemnici

Poznejte výběr kuriózních předmětů, jejichž podoba i neuvěřitelně komplikované mechanismy nás dodnes díky svým pohybům nechávají žasnout… Vernisáž se uskuteční v pátek 10. června v 17 hodin v Erbovním sále Krkonošského muzea v Jilemnici.

[nahoru]


Skrýt nabídku