Přeskočit na obsah


Kalendář akcívzestupně sestupně
záznamů na stránce

Pasecké cesty

Datum: 23. 6. 2015 – 30. 4. 2016 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KM Památník zapadlých vlastenců v Pasekách n/J

Zajímavosti o paseckých pěšinách, cestách, silnicích, mostech i lávkách na dobových archivních materiálech, fotografiích a mapách.

Cestou necestou

Datum: 23. 6. 2015 – 30. 4. 2016 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Památník zapadlých vlastenců – Paseky n. Jizerou

Výstava představí exponáty k dopravě a přepravě nákladů a osob užívaných od nejstarších dob do poloviny minulého století.

Od polévky ke kroužkům

Datum: 1. 1. 2016 – 30. 4. 2016 | Kategorie: Akce muzea Vrchlabí
Místo konání: Krkonošské muzeum ve Vrchlabí, čtyři domky

V příběhu Krkonoš je čižba významnou kapitolou psanou každodenními radostmi i starostmi ptáčníků, chytaných ptáků, nastražených nástrojů i tajemných pojmů. Přijďte objevit všechny zápletky tohoto příběhu, přecházející v dnešní ornitologii, kroužkování a stavění budek.

Vítání ptačího zpěvu

Datum: 30. 4. 2016 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Zámecký park ve Vrchlabí

Odchyt a kroužkování ptáků, ornitologická vycházka s poslechem a pozorováním ptactva. Hry pro děti. Začátky vycházek v 7.30, 9.00 a 10.30 hodin. Doporučujeme dalekohled.

Horskou pěšinou

Datum: 7. 5. 2016 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: místo i čas budou upřesněny přihlášeným zájemcům

Vydejte se s námi na toulky cestou necestou za zajímavými a mnohdy zapomenutými kouty Krkonoš a objevte s námi krásy horských luk, lesů a malebných zákoutí.

Vítání ptačího zpěvu

Datum: 7. 5. 2016 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: rybník u letiště ve Vrchlabí

Odchyt a kroužkování ptáků, ornitologická vycházka s poslechem a pozorováním ptactva. Hry pro děti. Začátky vycházek v 7.30, 9.00 a 10.30 hodin. Doporučujeme dalekohled a holínky.

CHKO Křivoklátsko

Datum: 6. 5. 2016 – 8. 5. 2016 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: CHKO Křivoklátsko

Poznejte s námi kraj Oty Pavla, který čerpal inspiraci v kaňonovitém údolí Berounky a v hlubokých křivoklátských lesích. K vysoké druhové rozmanitosti přispívají časté teplotní inverze. Rozkvetlou jarní krajinu budeme pozorovat např. v PR Jezírka, PP Skryjsko-týřovické kambrium nebo NPR Týřov. S přihláškami nemeškejte, kapacita míst je omezená.

Fotovycházka do Krkonoš

Datum: 21. 5. 2016 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Pohodový výlet na místa v Krkonoších, která jsou málo známá, al e hodně zajímavá. Akce pro začínající i pokročilé fotografy.

Lyžující umělci

Datum: 9. 2. 2016 – 22. 5. 2016 | Kategorie: Výstava | Místo konání: KM Vrchlabí, klášter

Uměli to se "splašenýma pérkýnkama" na nohách, ale i se štětcem, tužkou či rydlem a dlátem v ruce. Výstava nejen ze sbírek Krkonošského muzea ve Vrchlabí představí tvorbu výborných lyžařů a zároveň malířů Julia Jelínka, Josefa Jíry, F.K.Hrona, Františka Cíny Jelínka a Oty Bubeníčka, ilustrátorů Oldy Oplta a Karla Pekárka, sochaře a medailéra Otakara Španiela a dalších.

František Kaván - Krajinou domova

Datum: 18. 3. 2016 – 29. 5. 2016 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Krkonošské muzeum v Jilemnici

Krkonošské muzeum v Jilemnici ve spolupráci s Galerií Kodl Praha Vás srdečně zve na výstavu k 150. výročí umělcova narození, 75. výročí jeho úmrtí a 60. výročí trvání jilemnické Kavánovy galerie.

[nahoru]


Skrýt nabídku