Přeskočit na obsah


Kalendář akcívzestupně sestupně
záznamů na stránce

Řemeslnické léto

Datum: 1. 7. 2017 – 19. 8. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KM Vrchlabí, Čtyři historické domky na nám. Míru

Zveme vás na 20. ročník Řemeslnického léta ve Vrchlabí. Celé léto budete mít možnost v podloubí historických domků nakouknout pod ruce mnohým řemeslníkům. Uvidíte pletení, vyšívání, paličkování, výrobu loutek, keramiky, šperků a nejrůznějších dekorací, malování na textil i sklo, drátování, broušení kamenů a mnoho dalších činností. Chybět nebude ani možnost vyzkoušet si některá řemesla v rámci připravovaných kurzů.

Fotovycházka do Krkonoš

Datum: 19. 8. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Pohodový výlet na místa v Krkonoších, která jsou málo známá, ale hodně zajímavá. Akce pro začínající i pokročilé fotografy.

Mikroskopičiny

Datum: 19. 8. 2017 | Kategorie: Akce ekologické výchovy
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

Vzrušující výlet do krkonošského lesního mikrosvěta dveřmi, které si sami otevřete. Staňte se na chvíli vědci a objevte s využitím moderní techniky a přístrojů svět pouhým okem neviditelný.

Terénní pochůzka

Datum: 26. 8. 2017 – 27. 8. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Již plně obsazeno! Speciální informace a dvoudenní exkurze do málo známých míst. Dozvíte se to, co byste museli studovat celé roky v knihovnách i to, co se prostě nedá vygooglit. Neunikne Vám nic, co Správa KRNAP vytvoří a vydá.

Niněra – tajemný hudební nástroj

Datum: 30. 8. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KM Vrchlabí, historický dům č. p. 222 na nám. Míru

U příležitosti výjimečného pětidenního mezinárodního semináře moderní niněry, který spolupořádá naše muzeum, promluví přední odborník a muzikant DANIEL KAHUDA o historii, výrobě a dalších atributech tohoto nepříliš známého hudebního nástroje. Přítomni budou účastníci semináře ze šesti zemí, včetně vedoucího virtuosa MATTHIASE LOIBNERA. Těšte se i na tematické fotografie a hudební ukázky!

Krkonoše, hory naše

Datum: 3. 7. 2017 – 31. 8. 2017 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

Výstava obrázků, které vytvořily děti z léčebny Vesna v Janských Lázních. Svými pracemi chtěli žáci poděkovat lektorům Správy KRNAP za program o Zvířeně Krkonoš.

Krtek, Vrchlabí a Krkonoše

Datum: 28. 8. 2017 – 1. 9. 2017 | Kategorie: Akce ekologické výchovy
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

Tábory jsou již plně obsazeny! Dopřejte dětem během prázdnin zábavu i poznání Krkonoš! Tři dny plné her a aktivit v přírodě i v Krtkovi a dva výlety do hor. Určeno dětem od 8 do 15 let.

Dožínky v muzeu

Datum: 1. 9. 2017 | Kategorie: Akce muzea Vrchlabí
Místo konání: KM Vrchlabí, zahrada za historickými domky

Akce připomínající tradiční oslavu žní, tentokrát v duchu budovatelských 50. let. Bohatý program zahrnuje soutěž o nejlepší dožínkový koláč, hry, stylové občerstvení a další požitky spojené s oslavou konce léta.

Horskou pěšinou

Datum: 2. 9. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: místo i čas budou upřesněny přihlášeným zájemcům

Túra cestou necestou krkonošskými zákoutími, kopci i lesy, komentovaná Janou Tesařovou, odbornicí na reportáž z krkonošské krajiny.

Evropská noc pro netopýry

Datum: 2. 9. 2017 | Kategorie: Akce ekologické výchovy
Místo konání: zámecký park ve Vrchlabí

Správa Krkonošského národního parku a Česká společnost pro ochranu netopýrů Vás zvou na tradiční akci Evropská noc pro netopýry. Můžete se těšit na zábavný program pro děti, přednášku o netopýrech, ukázku odchycených netopýrů i poslech netopýřích hlasů.

Krása perníku

Datum: 28. 4. 2017 – 10. 9. 2017 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Krkonošské muzeum v Jilemnici

Krásu perníku z dílny Dany Holmanové, držitelky titulu Nositel tradic vám představí výstava v Krkonošském muzeu v Jilemnici od 28 dubna do 10. září. Vernisáž se uskuteční v pátek 28. dubna od 17 hodin v Erbovním sále muzea.

Morzinové – hospodáři a jejich otisk v krkonošské krajině

Datum: 13. 9. 2017 | Kategorie: Akce muzea Vrchlabí
Místo konání: Krkonošské muzeum Vrchlabí, klášter

Morzinové zřejmě nikdy neměli záměr budovat v Krkonoších komponovanou barokní krajinu, přesto svou hospodářskou a stavební činností jejich tvář podstatně a dlouhodobě ovlivnili.

Norské národní parky

Datum: 15. 8. 2017 – 15. 9. 2017 | Kategorie: Výstava
Místo konání: budova Správy KRNAP ve Vrchlabí

Přijďte si prohlédnout fotografie pořízené zaměstnanci Správy KRNAP na studijních cestách po národních parcích Norska, které proběhly v rámci iniciativ Tundra tady, tundra tam.

Fotovycházka do Krkonoš

Datum: 16. 9. 2017 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Pohodový výlet na místa v Krkonoších, která jsou málo známá, ale hodně zajímavá. Akce pro začínající i pokročilé fotografy.

Svatováclavské troubení

Datum: 26. 9. 2017 | Kategorie: Seminář / Konference
Místo konání: Háskov, Františkov

Správa KRNAP zve všechny příznivce myslivosti na Svatováclavské troubení, den plný odborných přednášek a mysliveckých tradic.

[nahoru]


Skrýt nabídku