Přeskočit na obsah


Kalendář akcívzestupně sestupně
záznamů na stránce

Tajemství školního kabinetu

Datum: 17. 6. 2014 – 30. 4. 2015 | Kategorie: Výstava
Místo konání: PZV Paseky nad Jizerou

Výstava představí učební pomůcky a školní potřeby používané v první polovině 20. století a umožní nahlédnout do kabinetu vesnické školy, pro školní dítka zapovězeného, a proto vždycky tak trochu tajuplného.

Chléb náš vezdejší

Datum: 5. 12. 2014 – 30. 4. 2015 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Krkonošské muzeum Správy KRNAP ve Vrchlabí,klášter

Výstavu, věnující se chlebu a lidské práci, která s jeho přípravou souvisí, připravili kolegové z Vlastivědného muzea v Šumperku. Návštěvníci se prostřednictvím předmětů, textů a fotografií obeznámí s tím, jakým způsobem dříve lidé obdělávali půdu a s nástroji, které jim při tom pomáhaly. Děti i dospělí si budou moci vyzkoušet mletí zrna a další hravě naučné činnosti.

Horskou pěšinou

Datum: 2. 5. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Vydejte se s námi na toulky cestou necestou za zajímavými a mnohdy zapomenutými kouty Krkonoš a objevte s námi krásy horských luk, lesů a malebných zákoutí.

Vítání ptačího zpěvu

Datum: 2. 5. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: rybník u letiště ve Vrchlabí

Odchyt a kroužkování ptáků, ornitologická výcházka s poslechem a pozorováním ptactva. Hry pro děti. Začátky vycházek: v 7.30, 9.00 nebo 10.30 hod.

CHKO Poodří

Datum: 8. 5. 2015 – 10. 5. 2015 | Kategorie: Akce environmentální výchovy
Místo konání: CHKO Poodří

Chcete s námi navštívit ráj bobrů, kormoránů, skokana ostronosého a piskoře pruhovaného? Chcete se pokochat meandrujícím tokem Odry se systémy mrtvých ramen a tůní? Viděli jste někdy žebratku bahenní či nadmutici bobulnatou? K poznání toho všeho je ideální příležitostí naše exkurze do CHKO Poodří.

Emil Schwantner – Sochař z Krkonoš

Datum: 11. 5. 2015 | Kategorie: Vernisáž
Místo konání: KM Vrchlabí, klášter

Výstava pořádaná u příležitosti 125. výročí narození krkonošského sochaře Emila Schwantnera představí výběr z umělcovy tvorby. Návštěvníci si budou moci prohlédnout známá i méně známá díla nacházející se nejen ve sbírkách Krkonošského muzea.

Příběhy bezvýhradné lidskosti – Přemysl Pitter

Datum: 10. 3. 2015 – 17. 5. 2015 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KM Vrchlabí, historický domek čp. 222 na nám. Míru

120. výročí narození světově uznávaného humanitárního pracovníka, který celý život v křesťanském duchu usiloval o pokojné soužití lidí bez ohledu na jejich různost, připomene výstava připravená Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského. Na vernisáži promluví pracovnice muzea Lenka Lejsková.

Fotografická vycházka

Datum: 23. 5. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Pohodový výlet na místa v Krkonoších, která jsou málo známá, ale hodně zajímavá. Akce pro začínající i pokročilé fotografy.

Rozkvetlé podhůří

Datum: 23. 5. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: lom v Lánově

Čtyřhodinový okruh, na kterém uvidíte, co vše již v krkonošském podhůří kvete, rostliny vzácné i obyčejné, rostliny bučin i vápnomilné. Louky v okolí Lánova a Černého Dolu doslova vybízejí ke společné prohlídce s botanikem. Akce je pořádaná k Evropskému dni chráněných území.

Jak nejít z bultu do šlenku

Datum: 23. 5. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: horní stanice Černohorského expresu

Vydejte se s Jakubem Kašparem za krásou i tajemstvím největšího lesního rašeliniště v Krkonoších - rašeliniště Černohorského. Připravte se na přirozenou bezzásahovou horskou rašelinnou smrčinu, na zvěsti o nejstarším osídlení blízkého Podkrkonoší i pár slov o prehistorii krkonošské přírody.

[nahoru]


Skrýt nabídku