Přeskočit na obsah


Kalendář akcívzestupně sestupně
záznamů na stránce

Hořskosladká chuť Keni

Datum: 26. 11. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

O cestování, dobrovolnictví, školách, hudbě, životě, smíchu a slzách aneb s čím vším se musela srovnat na rovníku Zuzana Havlová.

Vánoční jarmark

Datum: 27. 11. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KM Správy KRNAP ve Vrchlabí, klášter

Začněte adventní čas návštěvou tradičního řemeslnického jarmarku s vánočním zbožím tentokrát v malebných historických prostorách kláštera ve Vrchlabí. Na školy a školky čeká dopoledne hravý a šťavnatý doprovodný program s lektorem, odpoledne zahraje vrchlabské seskupení Naváhutě krkonošské koledy a další vánoční písně. Chybět nebudou ani adventní věnce, které si zde budete moci za poplatek vlastnoručně vyrobit.

Jiří Škopek - Výběr z malířské a grafické tvorby

Datum: 27. 11. 2015 | Kategorie: Vernisáž
Místo konání: Krkonošské muzeum v Jilemnici

Vernisáž k výstavě Jiřího Škopka s poetickými krajinami či ladovsky půvabnými pohlednicemi míří k tomu pólu našeho umění, který je sice žádaný, ale stojí spíše na okraji zájmu autorů. Jako by se snažil probudit svět, který hrubne, a poukazuje k hodnotám, jež jej opět mohou polidštit. Výstavě budou dominovat především vánoční a zimní motivy.

Křest knihy Františka Karla Pacholíka - Drobečky z pobejtek

Datum: 28. 11. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KM Památník zapadlých vlastenců v Pasekách n/J

Druhá kniha vyprávění z pera lidového vypravěče a písmáka z Pasek nad Jizerou, v níž líčí příběhy ze života na počátku 20. století v Podkrkonoší spolu s poudačkami a pohádkami.

Paví vejce a další ovoce

Datum: 29. 11. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KCEV Krtek u Správy KRNAP a sad starých odrůd

Víte, že nám ve Vrchlabí rostou vejce na stromě? K čemu jsou staré odrůdy a jaké v Krkonoších máme? Jak chutnají? A jak chutná polévka z křížal? To a další zajímavosti se dozvíte v našem ovocem provoněném programu. Na akci je třeba se přihlásit do 27. listopadu.

Barevná krása himálajské přírody

Datum: 3. 12. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

Známý geobotanik Jan Štursa se před lety jako pracovník Správy KRNAP zúčastnil první krkonošské expedice do nejvyššího pohoří světa. Přijměte jeho pozvání na slovní a obrazové představení krás nepálského Himálaje.

Ptáci a ptáčníci

Datum: 3. 12. 2015 | Kategorie: Vernisáž
Místo konání: KM Vrchlabí, historický domek čp. 222

Vernisáž k výstavě o chytání ptáků neboli čižbou se krkonošští horalé bavili i živili celá staletí. Někteří z výzkumných důvodů chytají ptáky i dnes. Výstava představí někdejší slávu čihařského řemesla, ale i práci současných čihařů - ornitologů.

Horskou pěšinou

Datum: 5. 12. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Vydejte se s námi na toulky cestou necestou za zajímavými a mnohdy zapomenutými kouty Krkonoš a objevte s námi krásy horských luk, lesů a malebných zákoutí.

Mějme dárky od Bosorky

Datum: 12. 12. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

Tradiční předvánoční výtvarná dílna pro dospělé a děti zaměřená na výrobu šperků, triček, malování hrnečků, výrobu svíček a jiné. Nebojte se, že to nezvládnete, Bosorka vám pomůže a vše vysvětlí.

Co nám říkají betlémy?

Datum: 15. 12. 2015 | Kategorie: Akce muzeum Vrchlabí
Místo konání: KM Vrchlabí, klášter

Víte, jakou symboliku v sobě nesou betlémy? Proč každý vypadá trochu jinak, a přesto si jsou všechny podobné? Jaký příběh vyprávějí a proč je lidé mají tak rádi? O tom všem přijde povídat farář Církve československé husitské Vladimír Hraba.

[nahoru]


Skrýt nabídku