Přeskočit na obsah


Kalendář akcívzestupně sestupně
záznamů na stránce

Vznik a vývoj celodřevěných hodin

Datum: 27. 1. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: historický dům čp. 222 na náměstí Míru, Vrchlabí

Miloš Klikar a Patrik Pařízek představí množství unikátních historických lidových hodin. Budete mít možnost si nejen prohlédnout zatím nejstarší známé celodřevěné lihýřové hodiny, ale také přinést fotografie svých starých hodin, se kterými si nevíte rady! Dále uvidíte např. závěsné a skříňové hodiny, stroje s hracími píšťalovými mechanismy, tanečními figurkami, skleněnými zvonky a ciferníky s lidovým dekorem.

Jak dostat tatínka do polepšovny

Datum: 29. 1. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

Pokračování dnes už proslavené komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku režisérky Marie Poledňákové o malém Vaškovi, jeho rodičích a létě plném klukovin. (Československo, 1978, 85 minut)

Krkonošské ozvěny ekofilmu - Rozpravanie o tatranských kalamitách

Datum: 1. 1. 2015 – 31. 1. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Informační centra Správy KRNAP

Ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí vás zveme na první z řady Krkonošských ozvěn Ekofilmu v roce 2015. Po celý měsíc leden můžete v IC Správy KRNAP (nejlépe po dohodě) vidět film Rozprávanie o tatranských kalamitách (režie Milan Koreň). Větrné kalamity jsou jevem každoročním. Tu, jež se přehnala přes Tatry 19. ledna 2004, označujeme jako super velkou. Zasáhla 12 tisí hektarů lesa a padlo přes 2 miliony kubíků dřeva.

Kroužkování u krmítka

Datum: 31. 1. 2015 | Kategorie: Akce environmentální výchovy
Místo konání: KCEV Krtek ve Vrchlabí

Seznamka s ptáky krmítek zblízka - přijďte poznat škálu ptáčků, kteří mívají v zimě hlad a využívají našich krmítek. Odchyt, kroužkování a povídání o ptácích krmítek, výroba jednoduchého ptačího lojového krmítka.

Vrchlabí v rámu

Datum: 4. 11. 2014 – 1. 2. 2015 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Krkonošské muzeum Správy KRNAP ve Vrchlabí,klášter

Výběr obrazů a grafických listů známých i méně známých autorů od 18. století k dnešku, ukazuje celkové pohledy na město i jednotlivé části. Výstava navazuje na soubor obrazů, vystavených v čp. 224 na náměstí Míru pod názvem Vrchlabská zákoutí, a spolu představují veřejnosti téměř kompletní sbírku výtvarných prací muzea na téma Vrchlabí.

Forenzní entomologie: když hmyz pomáhá kriminalistům

Datum: 5. 2. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

Hmyz může kriminalistům přiblížit dobu smrti oběti i to, co se s ní dělo později. Přední světová kriminalistka Hana Šuláková vám řekne to, co se neříká ani v těch nejnapínavějších detektivkách.

Zima a zejma v Krkonoších

Datum: 7. 2. 2015 | Kategorie: Akce environmentální výchovy
Místo konání: Dolní Mísečky

Exkurze pro širokou veřejnost zaměřená na sníh, led, větry a vše, co dělá z Krkonoš hory s nejdrsnějším podnebím ve střední Evropě. Odpovíme na otázky: kdy je v Krkonoších léto? Kolik spadlo lavin v Krkonošském národním parku? Vejde se škola do závěje? Kdy turista zmrzne? Bude-li dobrý sníh, vezmeme s sebou sněžnice.

Rumunské Karpaty, poslední evropská divočina?

Datum: 10. 2. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KM Vrchlabí, historický dům čp. 222 na náměstí Mí

Pestrá přehlídka třiceti pohoří nekonečného řetězce rumunských Karpat, jejich přírodních skvostů a zajímavého obyvatelstva. Mnozí z návštěvníků však míří jen do nejznámějších pohoří a ani neví, o co přicházejí. Nechte se inspirovat přednáškou Vladimíra Lemberka, zoologa pardubického muzea. Těšte se na projekci autorových diapozitivů přímo z promítačky!

Místo, kde se narodil rum

Datum: 12. 2. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

(Ne)poklidný výlet na druhou stranu zeměkoule a příběh o nejchudší zemi v Jižní Americe, o dobrém rumu a voňavých doutnících, o ztracené v Limě, o Češích v Samaipatě, o neexistující dovolené, o pytlácích a zlodějích, o kohoutích zápasech, o dobrovolně okrádaných běloších... Cesty do Bolivie a na Hispaňolu představí Michal Skalka.

Krkonoše očima dětí

Datum: 1. 10. 2014 – 13. 2. 2015 | Kategorie: Soutěž
Místo konání: Pracovište environmentálního vzdelávání a výchovy

Pracovište environmentálního vzdelávání a výchovy Správy KRNAP vyhlašuje pro školní rok 2014/2015 36. rocník výtvarné souteže Krkonoše očima dětí

[nahoru]


Skrýt nabídku