Přeskočit na obsah


Kalendář akcívzestupně sestupně
záznamů na stránce

Fotografická vycházka

Datum: 29. 8. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Krkonoše

Pohodový výlet na místa v Krkonoších, která jsou málo známá, ale hodně zajímavá. Akce pro začínající i pokročilé fotografy.

Evropská noc pro netopýry

Datum: 29. 8. 2015 | Kategorie: Akce environmentální výchovy
Místo konání: Vrchlabí

Správa Krkonošského národního parku a Česká společnost pro ochranu netopýrů Vás zvou do zámeckého parku ve Vrchlabí na akci Evropská noc pro netopýry. Před vchodem do budovy zámku proběhne přednáška, ukázka odchycených netopýrů a také si poslechnete netopýří hlasy.

Jiří Bouda - výběr z díla

Datum: 12. 6. 2015 – 30. 8. 2015 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Krkonošské muzeum v Jilemnici

Výstava je otevřena od 12. června do 30. srpna 2015 denně mimo pondělí.

Sladké okouzlení

Datum: 26. 6. 2015 – 30. 8. 2015 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Krkonošské muzeum v Jilemnici

Zveme Vás na slavnostní zahájení výstavy v pátek 26. června v 17 hodin do Erbovního sálu. Vystaveny jsou cukrářské výrobky studentů Střední školy gastronomie a služeb v Nové Pace, jež získaly medaile na světových gastronomických soutěžích. Tyto výrobky jsme doplnili historickými cukrářskými materiály - formami, nástroji, náčrty atd.

Řemeslnické léto

Datum: 30. 6. 2015 – 30. 8. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KM Vrchlabí, čtyři historické domky na nám. Míru

Zveme vás na 18. ročník Řemeslnického léta ve Vrchlabí. V podloubí historických domků budete mít možnost nakouknout pod ruce mnohým zručným řemeslníkům. Uvidíte pletení, vyšívání, paličkování, výrobu loutek, keramiky, šperků a nejrůznějších dekorací, malování na textil i sklo, drátování, broušení kamenů a mnoho dalších řemeslných činností. Chybět nebude ani možnost si některá řemesla vyzkoušet a blíže se tak s nimi seznámit.

Krakonošova zahrada pod značkou KRNAP

Datum: 1. 8. 2015 – 31. 8. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: IC Harrachov, Špindlerův Mlýn, Pec p. Sněžkou

Ve spolupráci s MŽP vás zveme na šesté pokračování Krkonošských ozvěn Ekofilmu v roce 2015. Po celý srpen můžete v IC Správy KRNAP (nejlépe po dohodě) vidět film Krakonošova zahrada pod značkou KRNAP režisérky Ljuby Václavové, která se snaží odpovědět na otázku, zda se člověk v Krkonoších zázračně naučil spolupracovat s přírodou.

Dožínky v muzeu

Datum: 4. 9. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KM Vrchlabí, historický domek čp. 222 na nám. Míru

Přineste svoje výtvory do čtyř historických domků, kde proběhne každoroční oslava Dožínek a kde bude nejlepší dožínkový koláč oceněn. Během odpoledne proběhnou dvě vystoupení souboru Špindleráček, nejen pro děti je připravena zábavná hra a další aktivity včetně občerstvení.

Odhalení pomníku popraveným z roku 1945

Datum: 5. 9. 2015 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Špindlerův Mlýn

V prvních týdnech po skončení II. světové války docházelo především v Sudetech k násilným akcím odplaty na občanech německé národnosti. Takové události se nevyhnuly ani Krkonoším. Ve Špindlerově Mlýně, kousek od rozcestí Věřiny cesty (směrem na Hromovku) a cesty ke spodní stanici lanovky na Pláň, nedaleko centra města, odhalíme pomník, který bude připomínat divoké popravy špindlerovských Němců v květnu a červnu 1945, právě před 70 lety.

Za krásou modrotisku

Datum: 10. 4. 2015 – 6. 9. 2015 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Krkonošské muzeum v Jilemnici

Výstava je otevřena od 10. dubna do 6. září 2015 denně mimo pondělí Slavnostní zahájení se koná v pátek 10. dubna od 17 hodin v Erbovním sále muzea. Výstava je připravena ve spolupráci s Muzeem textilu v České Skalici.

A já pořád, kdo to tluče...

Datum: 26. 5. 2015 – 6. 9. 2015 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KM Vrchlabí, historický domek čp. 222

Jednomu z tradičních řemesel, bednářství, se stále věnuje Petr Nečásek z Vysokého n. J. Výstava vás seznámí nejen s jeho výrobky a nářadím, k vidění bude i řada exponátů Krkonošského muzea.

[nahoru]


Skrýt nabídku