Přeskočit na obsah


Tiskové zprávy

Pomník na Věřině cestě připomíná, že spravedlivý soud si zaslouží každý

Datum: 7. 9. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Na Věřině cestě ve Špindlerově Mlýně byl v sobotu odhalen pomník, připomínající popravy desítek občanů německé národnosti bez řádného soudu v květnu a červnu 1945.

Les opravdu hoří! Nezkoušejte to!

Datum: 2. 9. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Noviny plné statistik a skoro až neuvěřitelně vysokých čísel o počtech požárů, ke kterým letos v horkém a suchém létě museli vyjíždět hasiči.

Bystřická kaple opět ožila

Datum: 31. 8. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Bystřická kaple u Mladých Buků v údolí Zlatého potoka léta chátrala. Správa Krkonošského národního parku ji v letošním roce zrekonstruovala a nově vysvěcenou otevřela pro veřejnost.

K zapadlým vlastencům jako domů – i s tištěným průvodcem

Datum: 20. 8. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
„Po letech snad někdo bude mocti mé porůzné myšlínky čísti. Najde-li někdo v tom zrnko, jenž by jej blažilo, budu dosti odměněn. Ale znám až přespříliš svět! Zasmějou se mi a vynadají mi starých bláznů, an to sem, co na srdci, to na papíře měl. Aťsi!“

Prořezání kleče zachrání krkonošskou tundru

Datum: 18. 8. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Borovice kleč uměle vysazená v Krkonoších nad horní hranicí lesa po druhé světové válce se tak dobře ujala, že začíná ohrožovat ostatní chráněné druhy a fenomény, se kterými roste v sousedství. V některých hřebenových partiích se uměle vysazená kleč chová expanzivně a vytlačuje ostatní horské druhy.

V Krkonoších se objevil Pestrolučník krkonošský

Datum: 14. 8. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Pestrolučník krkonošský se objevil v minulých dnech na území Krkonošského národního parku. Že by nový druh? Hmyzu? Nikoli, Pestrolučník krkonošský je název nové příručky pro krkonošské hospodáře, jak nejlépe pečovat o horské louky, aby byly druhově pestré, plné květů a motýlů, bez šťovíku a dalších invazivních druhů.

Omezení vstupu začíná platit

Datum: 16. 7. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Správa Krkonošského národního parku – letos již popatnácté – omezila vstup z důvodu ochrany přírody do některých oblastí v Krkonošském národním parku.

Opravujeme cestu přes Úpské rašeliniště

Datum: 14. 7. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Návštěvníci hor se v tyto dny mohou setkat s pracovníky stavební firmy, kteří v úseku od Luční boudy směrem ke Slezskému domu rekonstruují turistický chodník.

Propagace Krkonoš - společně a moderně

Datum: 26. 6. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Krkonoše jsou významným turistickým centrem česko-polského pohraničí. Důležitým prvkem dalšího rozvoje tohoto území ve vztahu k cestovnímu ruchu je vzájemné propojení nabídek z obou stran hranice.

Krkonošské muzeum v Jilemnici vystavuje sladké okouzlení

Datum: 26. 6. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici otevře v pátek 26. června v 17 hodin v Erbovním sále výstavu Sladké okouzlení.

Krkonošské muzeum vás provede cestou necestou

Datum: 23. 6. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Dvě nové výstavy dnes otevíráme v Krkonošském muzeu Správy KRNAP Památníku zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou. Po paseckých cestách a pěšinách vás provede první z nich. Druhá z nich – Cestou necestou – je věnována dopravním prostředkům, které místní používali k dopravě a přepravě nákladů. Výstavy jsou k vidění až do 30. dubna 2016.

Cesta po hraně Labského dolu je již otevřena

Datum: 22. 6. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Červeně značená turistická cesta ze Zlatého návrší k Labské boudě po hraně Labského dolu, která byla v minulých dnech uzavřena, je již opět otevřená.

Krkonošské muzeum v Jilemnici vystavuje výběr z díla Jiřího Boudy

Datum: 12. 6. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Grafické listy, publikace i drobnou grafiku Jiřího Boudy mohou vidět návštěvníci jilemnického Krkonošského muzea na dnes otevírané výstavě "Jiří Bouda - výběr z díla".

Cenu Josefa Vavrouška získal zakladatel Krkonošského národního parku

Datum: 5. 6. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Cenu Josefa Vavrouška, která se už od roku 1997 za konkrétní činy pro zdravé životní prostředí a udržitelný rozvoj, včera převzal profesor Josef Fanta, zakladatel Krkonošského národního parku a iniciátor záchrany krkonošských lesů po imisní kalamitě z 80. let minulého století.

Jeřábi popelaví v Krkonoších

Datum: 3. 6. 2015
|
Kategorie: Tiskové zprávy
Senzaci mezi ornitologickou veřejností způsobili jeřábi popelaví, které je už několik týdnů možné pozorovat v podhůří Krkonoš. Je vysoká pravděpodobnost, že pár těchto nádherných ptáků, přezdívaných někdy také jako „ptáci štěstí“, v našem regionu zahnízdí.


Skrýt nabídku