Přeskočit na obsah


Jilemnické muzeum získalo unikátní hodiny. Díky Vám!

Datum: 9. 1. 2015
  | 
Kategorie: Tiskové zprávy
Ani ne celý rok stačil k tomu, abychom společně s vámi ve veřejné sbírce pořídili unikátní podlahové hodiny jilemnické provenience pro Krkonošské muzeum v Jilemnici.

Ještě před dvěma dny jsme vás informovali, že zbývá posledních 18 000 korun do pořizovací ceny 132 000 korun. Po dnešním dopoledním rozhovoru pro Český rozhlas Dvojka se nám ozval pan Petr Rádl s tím, že chybějící částku na sbírkové konto celou doplní. A krátce po poledni poslal identifikační údaje k proběhlé platbě. Nevycházíme z údivu a nestačíme děkovat! Panu Rádlovi i všem ostatním dárcům! Pochopovy podlahové hodiny jsou na cestě do sbírek Krkonošského muzea v Jilemnici!

Podlahové hodiny, na jejichž pořízení byla sbírka vypsaná, pocházejí z dílny hodináře Josefa Pochopa a je jim zhruba 180 let. Jejich pořizovací cena – 132 000 korun – byla ale mimo možnosti muzea. Proto jsme loni 7. Února vyhlásili veřejnou sbírku, aby tento unikát mohl rozšířit muzejní sbírku i expozici, kde jsou díky ochotě dosavadního majitele po celou sbírku hodiny už k vidění.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny@krnap.cz, www.krnap.cz


Tisková zpráva: Jilemnické muzeum získalo unikátní hodiny. Díky Vám! (doc 118 kB)

Skrýt nabídku