Přeskočit na obsah


Škoda Auto vysadila v KRNAP už přes 100 000 sazenic stromků

Škoda Auto vysadila v KRNAP už přes 100 000 sazenic stromků
Datum: 13. 6. 2016
  | 
Kategorie: Tiskové zprávy
Již řadu let spolupracuje společnost Škoda Auto, a. s., se Správou Krkonošského národního parku na projektu Za každé prodané auto v ČR jeden zasazený strom.

Díky této aktivitě jsme mohli v národním parku vysadit už více než 100 000 stromků, díky nimž se postupně mění druhová skladba lesů, a ty se tak stávají stabilnějšími. Jen letos bude vysazeno 12 000 sazenic. Část z nich dnes osobně zasadili ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka s ředitelem vrchlabské pobočky Škoda Auto Ivanem Slimákem.

Sazenice získané díky projektu Za každé prodané auto v ČR jeden zasazený strom použijeme ke zlepšení druhové skladby lesních porostů v Krkonošském národním parku,“ uvedl Jan Hřebačka, ředitel Správy KRNAP. „Jedle a listnaté dřeviny, které plánujeme v rámci projektu letos vysadit, jsou pro les jednoznačně přínosem. Zvyšují jeho stabilitu, vytvářejí příznivější mikroklima a zvyšují jeho odolnost vůči škůdcům lesa,“ upřesnil Hřebačka.

V letošním roce se do sázení osobně zapojil i ředitel vrchlabské pobočky Škoda Auto Ivan Slimák. „Náš závod leží na samé hraně Krkonošského národního parku, navíc patříme společně se Správou KRNAP k největším zaměstnavatelům v regionu, naše spolupráce je tak naprosto logická a upřímně doufám, že bude zdárně pokračovat i v dalších letech,“ říká Ivan Slimák.

Od roku 2007 společnost Škoda Auto za každý svůj prodaný vůz v České republice vysazuje jeden strom. Prostřednictvím projektu Za každé prodané auto v ČR jeden zasazený strom, jehož cílem je podpořit nekomerční výsadbu, především v místech ohrožených vodní či větrnou erozí, sesuvem půdy či škůdci, bylo od jeho začátku do konce roku 2015 vysazeno přes 500 000 stromů ve více než 50 lokalitách. S Krkonošským národním parkem spolupracuje Škoda Auto od samého začátku projektu. První stromky od Škodovky vysadili lesníci v KRNAP na jaře 2008, za osm let spolupráce tak bylo v Krkonoších společně vysazeno 104 890 stromečků.

V letošním roce se do výsadby prvně zapojí také zaměstnanci vrchlabského závodu Škoda Auto, kteří si tak na den vyzkouší práci lesníků. V roce 2015 se takovým způsobem zapojili učni středního odborného učiliště Škoda, kteří vysadili půlmiliontý stromek Škoda v závodě Mladá Boleslav. Ruku k dílu přiložili také Škoda Trainees, když pomohli při obnově zámecké aleje v Mnichově Hradišti.

Společnost Škoda Auto si zvolila výsadbu stromků za velké podpory svých zaměstnanců jako symbol firemní orientace na společensko-ekologické hodnoty. Bližší informace o projektu, díky němuž budou v Krkonoších vysazeny „sponzorské“ sazenice, najdete na: http://www.skoda-auto.cz/o-spolecnosti/grantove-programy/grant-program-skoda-stromkyDalší informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz

Mgr. Hana Veselá, PR závodu Škoda Auto Vrchlabí
tel.: 604 117 014, e-mail: Hana.vesela(zavináč)skoda-auto.cz
 


Tisková zpráva: Škoda Auto vysadila v KRNAP už přes 100 000 sazenic stromků (doc 155 kB)

Skrýt nabídku