Přeskočit na obsah


Slavíme Den Země

Slavíme Den Země
Datum: 21. 4. 2016
  | 
Kategorie: Tiskové zprávy
Správa Krkonošského národního parku slaví Den Země. V těchto dvou dnech připravili lektoři ekologické výchovy ve vrchlabském zámeckém parku pro děti v rámci oslav Dne Země zajímavý program zaměřený na naši květenu. Celkem očekáváme více než 350 návštěvníků.

Lezou, plavou, létají, běhají. Každému z nich pomáhají různé vychytávky, bez kterých by to nešlo. Žáci z přihlášených škol se s námi podívají zblízka na brouky, obojživelníky, ptáky, šelmy a ukážeme jim, v čem jsou tak jedineční.

Zvídavé děti odcházejí napěchovány nejen znalostmi, ale i zážitky ze soutěží.

Během dvou dnů navštíví tuto akci přes 350 dětí ze škol z širokého okolí (Čistá u Horek, Lánov, Hostinné, Benecko, Štěpanice, Kunčice, Vrchlabí, Černý Důl).

Den Země se slavil poprvé v roce 1970 z iniciativy amerických politiků a studentů. Akce si klade za cíl otevřít veřejnou diskusi ohledně zlepšení stavu životního prostředí, zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. V roce 1990 se z oslav dne Země stala největší organizovaná demonstrace v historii. Oslav se zúčastnilo 200 milionů lidí ze 140 států světa. 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. V České republice se akce ke Dni Země pořádají od roku 1991.

 

Další informace o aktuálním dění v Krkonošském muzeu Správy KRNAP najdete na facebookovém profilu www.facebook.com/krkonosskemuzeum

Kontakt:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz


Tisková zpráva: Slavíme Den Země (doc 116 kB)

Skrýt nabídku