Přeskočit na obsah


Strážci a policie se zaměřili na pohyb vozidel po KRNAP

Strážci a policie se zaměřili na pohyb vozidel po KRNAP
Datum: 3. 10. 2016
  | 
Kategorie: Tiskové zprávy
V závěru minulého týdne se ke strážcům Správy KRNAP připojili policisté z Krajského ředitelství policie Královehradeckého kraje, Odboru služby dopravní policie a společně se zaměřili na provoz motorových vozidel po území Krkonošského národního parku.

Během společné odpolední strážní služby zkontrolovali 23 automobilů.

Strážní služba byla zaměřena na provoz motorových vozidel ve východních Krkonoších. Strážci ověřovali platný doklad k vjezdu na území KRNAP a policisté platnost technických kontrol vozidel a u řidičů prováděli dechové zkoušky. Z 23 kontrolovaných řidičů strážci, resp. dopravní policisté na místě uložili 3 blokové pokuty. Maximální dvoutisícovou pokutu dostal německý motorkář, který se pokoušel dostat z Pece pod Sněžkou přes Výrovku do Špindlerova Mlýna, dále řidič taxi při pokusu dojet na Výrovku. Dvousetkorunovou pokutu dostal řidič vozu jedoucího v ochranném pásmu Krkonošského národního parku bez platného dokladu k vjezdu.

Výsledek srpnové dvoudenní akce i této poslední kontroly potvrdil, že přibližně 10 % vozidel jedoucích po území KRNAP nemá potřebná doklady v pořádku. I proto bude Správa KRNAP na podobných kontrolách nadále spolupracovat s Policií ČR.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Kontakt:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz
 


Tisková zpráva: Strážci a policie se zaměřili na pohyb vozidel po KRNAP (doc 119 kB)

Skrýt nabídku