Přeskočit na obsah


TZ: Blíží se 55. výročí založení KRNAP

TZ: Blíží se 55. výročí založení KRNAP
Datum: 18. 4. 2018
  | 
Kategorie: Aktuality
Za měsíc, 17. května, uplyne 55 let od založení Krkonošského národního parku. K této příležitosti připravujeme řadu doprovodných akcí. Nejvíc se jich pojí přímo s pátkem 18. května, kdy proběhnou hlavní oslavy.

Už nyní ale můžete do slova a do písmene zažít malou ochutnávku. Vrchlabský pivovar Hendrych pro nás k tomuto výročí vyrobil speciální várku H13 KRNAP ALE, které se právě nyní dostává na pulty restaurací.

H13 KRNAP ALE je svrchně kvašený světlý ale jedinečný ve své chuti. Při jeho pití objevíte tóny lesa, borovice a svěžího vánku z Krkonoš. Chmelení je výrazné a pitelnost nebezpečně vysoká! Již nyní je k dostání v restauracích, kde točí pivo této značky. K ochutnání bude i při hlavních oslavách v pátek 18. května. Milovníky zlatavého moku jistě potěší i možnost zakoupit (mj. na informačních centrech Správy KRNAP) tento speciál v dárkové kazetě se třemi lahvemi o objemu 0,3 l.

Hlavní oslavy výročí založení Krkonošského národního parku proběhnou v pátek 18. května ve Vrchlabí. Dopoledne bude v KCEV Krtek připraven program pro školy s projekcí úspěšných filmů z festivalu Ekofilm. V odpoledních hodinách je pak připraven zábavný program v zahradě za Čtyřmi domky na náměstí Míru. V 15 hodin vystoupí skupiny Jumping Drums a od 19 hodiny posluchače potěší kapela Jam n´ Bazar. Tamtéž proběhne zároveň s oslavami tradiční Muzejní noc. Letos jejím tématem bude archeologie. Odpoledne budou připravena zastavení, kde si zájemci budou moci vyzkoušet práci archeologa a v 16,30 bude vernisáží zahájena výstava Boleslavecká archeologie, kterou pořádáme s partnerským Muzeem Ceramiki v polském Boleslawci.

 

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz

Skrýt nabídku