Přeskočit na obsah


TZ: Ohlédnutí za společnou strážní zimou v KRNAP

TZ: Ohlédnutí za společnou strážní zimou v KRNAP
Datum: 30. 3. 2017
  | 
Kategorie: Aktuality
Společné služby Stráže ochrany přírody Krkonošského národního parku a Policie České republiky pravidelně odhalují protizákonné jednání nerespektujících návštěvníků parku.

V uplynulé zimní sezoně proběhlo celkem 51 společných kontrolních akcí, při nichž bylo zaznamenáno 55 přestupků.

Nejčastěji se strážci přírody a zákona zaměřovali na nepovolený vjezd motorových vozidel – v tomto případě sněžných skútrů a v nejchráněnější I. zóně národního parku na pohyb návštěvníků mimo značené cesty. Na porušování lesního zákona nedovolenými vjezdy do lesa se každoročně společně zaměřují přímo v lyžařských areálech.

V porovnání s předešlými roky se počet akcí zvýšil – především kvůli opakujícím se nedovoleným vjezdům skútrů a jiných sněžných vozidel. Zejména noční rušení divoce žijících zvířat a vyjíždění do volného terénu působí na území parku nejničivěji. Řidiči skútrů přitom většinou nebývají místní boudaři, kteří získávají povolení k vjezdu a setrvání na základě nároku vlastníků nemovitostí na území NP. Naopak se jedná o adrenalinové turisty, kteří tato pásová vozidla využívají pro své sportovní vyžití.

S policií budeme spolupracovat i v létě, kdy se zaměříme především na nedovolený vjezd a setrvání motorových vozidel na území KRNAP. Předchozí společné kontroly bohužel potvrdily, že současný stav provozu není uspokojivý. Vozidla jsou často odstavována na nevhodných místech a značná část z nich vjíždí na území Krkonošského národního parku bez legálního dokladu k vjezdu.

Další informace o aktuálním dění ve Správě Krkonošského národního parku najdete na facebookovém profilu https://www.facebook.com/spravakrnap/

Kontakt:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz


Tisková zpráva: Ohlédnutí za společnou strážní zimou v KRNAP (doc 111 kB)

Skrýt nabídku