Přeskočit na obsah


TZ: Projekt Comenius viridis uspěl mezi nejinspirativnějšími projekty

TZ: Projekt Comenius viridis uspěl mezi nejinspirativnějšími projekty
Datum: 7. 12. 2015
  | 
Kategorie: Aktuality
Z evropských peněz podpořený projekt Comenius viridis, který v minulých třech letech realizovala Správa KRNAP spolu s ředitelstvím polského Krkonošského národního parku a maršovským Střediskem ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER, soutěžil o titul nejinspirativnější česko-polský přeshraniční projekt.

V soutěži organizované Řídícím orgánem a Národním orgánem Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007–2013 jsme získali 3. místo (http://old.cz-pl.eu/soutez-o-nejinspirativnejsi-projekt-2014.html).

V rámci tohoto projektu jsme připravili osm nových výukových programů pro různé typy škol, které jsou využívány v Krkonošském centru environmentálního vzdělávání Krtek ve Vrchlabí. Vytvořili jsme metodiku, výukové materiály a také jsme pořídili potřebné vybavení Krtka. Stejný počet nových programů vyvinuli také naši partneři z polského Krkonošského národního parku a ze SEVERu. „Programy jsme sestavili tak, aby se navzájem doplňovaly a abychom se nepřetahovali o klienty, kteří si kterýkoli z programů vyberou. Naopak pro ně vytváříme pestrou nabídku vyžití i poučení mimo konkurenční prostředí,“ řekl Michal Skalka, garant projektu. Bližší informace o projektu a materiály ke stažení najdete zde: https://www.krnap.cz/comenius-viridis/.

Comenia do soutěže nominovali pracovníci krajských a maršálkovských úřadů, kteří vybírali nejzajímavější projekty z těch, které byly realizovány na území daného regionu. Při výběru projektů bylo zohledněno jejich přispění k dosažení cílů Programu a rozvoji přeshraničních vazeb, dopad na příhraničí a výjimečnost aktivit. Celkem bylo nominováno 15 projektů.

Projekty Správy KRNAP jsou v této soutěži úspěšné opakovaně. V loňském roce projekt Rozvoj turistické infrastruktury KRNAP a KPN (Obnova klášterní zahrady ve Vrchlabí) získal 2.
místo.
 

 

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz


Tisková zpráva: Projekt Comenius viridis uspěl mezi nejinspirativnějšími projekty (doc 163 kB)

Skrýt nabídku