Přeskočit na obsah


TZ: Slavíme Den Země

TZ: Slavíme Den Země
Datum: 20. 4. 2017
  | 
Kategorie: Aktuality
Správa Krkonošského národního parku slaví Den Země. V těchto dvou dnech připravili lektoři ekologické výchovy ve vrchlabském zámeckém parku pro děti v rámci oslav Dne Země zajímavý program zaměřený na naši květenu.

Celkem očekáváme více než 350 návštěvníků.

Žáci ze sedmi přihlášených škol se s našimi lektory podívají do Záchranné stanice pro handicapované živočichy, seznámí se s naším bylinkovým programem, projdou si geologickou stezku a poznají květiny jarního aspektu. Zvídavé děti odejdou napěchovány nejen znalostmi, ale i zážitky ze soutěží.

Kromě dnešního a zítřejšího programu ve Vrchlabí jsme měli v plánu sobotní Úklid Krkonoš. Počasí však zhatilo naše plány. Pod vrstvou sněhu odpadky nebudou vidět, proto byla akce přesunuta na 20. května.

Den Země se slavil poprvé v roce 1970 z iniciativy amerických politiků a studentů. Akce si klade za cíl otevřít veřejnou diskusi ohledně zlepšení stavu životního prostředí, zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. V roce 1990 se z oslav dne Země stala největší organizovaná demonstrace v historii. Oslav se zúčastnilo 200 milionů lidí ze 140 států světa. 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. V České republice se akce ke Dni Země pořádají od roku 1991.

Další informace o aktuálním dění v Krkonošském národním parku a jeho okolí najdete na facebookovém profilu www.facebook.com/spravakrnap

Kontakt:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny@krnap.cz, www.krnap.cz


Tisková zpráva: Slavíme Den Země  (doc 115 kB)
 

Slavíme Den Země


Skrýt nabídku