Přeskočit na obsah


TZ: Slavíme Den Země

TZ: Slavíme Den Země
Datum: 19. 4. 2018
  | 
Kategorie: Aktuality
Správa Krkonošského národního parku slaví Den Země. Na dnešek a zítřek jsme pro děti připravili program v zámeckém parku ve Vrchlabí.

Lektoři ekologické výchovy vytvořili v rámci oslav Dne Země zajímavý program zaměřený na naši květenu, krkonošského endemita vřetenovku krkonošskou nebo také na vlastnosti půdy. Celkem očekáváme více než 400 návštěvníků.

Na čtyřech stanovištích se děti dozvědí, co kolem nich kvete za jarní květenu a proč právě na jaře, budou přiřazovat živé rostliny k rostlinám na fotografiích. Další stanoviště je věnováno krkonošskému endemitovi vřetenovce krkonošské. Děti nahlédnou do jejího tajemného světa a budou skládat puzzle tohoto drobného šneka. Třetí stanoviště bude zaměřeno na bylinky, které mohou po zimě pročistit tělo. Na čtvrtém stanovišti spolu nahlédneme do půdního vzorku, jeho výluhu a zjistíme, jaké vlastnosti a kyselost mají místní půdy.

Den Země se slavil poprvé v roce 1970 z iniciativy amerických politiků a studentů. Akce si klade za cíl otevřít veřejnou diskusi ohledně zlepšení stavu životního prostředí, zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. V roce 1990 se z oslav Dne Země stala největší organizovaná demonstrace v historii. Oslav se zúčastnilo 200 milionů lidí ze 140 států světa. 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. V České republice se akce ke Dni Země pořádají od roku 1991.

 

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz
 

Den Země ve Vrchlabí


Skrýt nabídku