Přeskočit na obsah


TZ: To nejlepší z národních parků ČR je k vidění v Krtku

TZ: To nejlepší z národních parků ČR je k vidění v Krtku
Datum: 1. 3. 2017
  | 
Kategorie: Aktuality
Navštívit v jednom dni všechny české národní parky není reálné, to nejzajímavější z nich je právě nyní k zhlédnutí ve vrchlabském Krtkovi. Společná výstava všech českých národních parků je k vidění až do 24. dubna 2017 každé úterý od 15 do 18 hodin.

Své místo ve výstavních prostorách krkonošského centra environmentálního vzdělávání Krtek dostaly kromě Krkonošského národního parku a NP České Švýcarsko především dva loňští jubilanti, kterými jsou se čtvrtstoletím existence NP Šumava a NP Podyjí. Jejich výroční výstavy včetně 3D exponátů a lentikulárních srovnávacích snímků se podělily o největší výstavní sál. Krkonoše a České Švýcarsko doplňují soubornou výstavu fotografiemi toho nejlepšího, co je v obou parcích k vidění.

"K dědictví každého národa neodmyslitelně patří jeho kultura - výdobytky lidské mysli i pozůstatky stavební činnosti. Českou krajinu s jejími nezaměnitelnými rysy a přírodními unikáty, které chrání právě národní parky, je také třeba bezpodmínečně vnímat nejen jako české dědictví, ale i odkaz budoucím generacím," říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Unikátnost krkonošské arkto-alpínské tundry, šumavského horského smrkového lesa a ledovcových jezer, hlubokých podyjských říčních kaňonů a pískovcového území Českého Švýcarska dalece přesahuje hranice naší země. Také v evropském kontextu byste jen stěží hledali stejné i jen podobné kouty dosud divoké přírody. Ve vrchlabském krtku můžete nahlédnout do zákoutí nejcennějších oblastí České republiky jako do otevřené knihy.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz
 


Tisková zpráva: To nejlepší z národních parků ČR je k vidění v Krtku (doc 120 kB)

Pozvánka: České národní parky (jpg 470 kB)

Skrýt nabídku