Přeskočit na obsah


TZ: V paláci Schaffgotschů vznikne muzejně-vzdělávací centrum

TZ: V paláci Schaffgotschů vznikne muzejně-vzdělávací centrum
Datum: 2. 12. 2016
  | 
Kategorie: Aktuality
Kolegům z polského Krkonošského národního parku se po letech usilovné práce povedlo získat finanční podporu na rekonstrukci bývalého paláce Schaffgotschů v Jelení Hoře-Sobieszowě.

Ředitel Karkonoského Parku Narodowého (KPN) Andrzej Raj ve Varšavě podepsal smlouvu o výstavbě Muzejně-vzdělávacího centra v bývalém paláci Schaffgotschů v Jelení Hoře-Sobieszowě. Středisko bude k dispozici zároveň místním obyvatelům i turistům jako místo sloužící odpočinku, ale především výchově. Stavba si vyžádá investice ve výši 9 582 809,82 zlotých. Financování je připraveno z Operačního programu infrastruktura a životní prostředí 2014–2020, Fond soudržnosti v rámci opatření 2.4 Ochrana přírody a ekologická výchova. Za tyto peníze bude realizována rekonstrukce historické budovy (naposledy využívané střední školou) pro potřeby muzejně-vzdělávacího střediska, vytvoření interaktivní vzdělávací expozice a úprava prostoru přiléhajícího k paláci pro účely ekologické výchovy. Práce mají být provedeny do konce roku 2018. „Těší nás, že léta trvající úsilí se kolegům podařilo dovést k cíli. Jedná se o rozsáhlý projekt, který zejména na polské straně hor bude velkým magnetem pro návštěvníky i místní obyvatele,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Ani na české straně Krkonoš nesedíme s rukama v klíně. Po úspěšné stavbě Krkonošského centra environmentálního vzdělávání KRTEK ve Vrchlabí a rekonstrukci vrchlabské klášterní zahrady, připravujeme žádost o podporu rekonstrukce vrchlabského Krkonošského muzea v budově bývalého kláštera augustiniánů a v příštím roce chystáme také rekonstrukci budovy i expozic v Památníku zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou.


Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz
 


Tisková zpráva: V paláci Schaffgotschů vznikne muzejně-vzdělávací centrum (doc 115 kB)

Skrýt nabídku