Přeskočit na obsah


TZ: Zahajujeme projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II

Datum: 10. 6. 2017
  | 
Kategorie: Aktuality
Správy českého i polského krkonošského národního parku realizovaly v letech 2010-2014 projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN. Ve svých závěrech byl tento projekt natolik úspěšný, že jsme s odstupem času připravili navazující projekt.

Projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II budeme realizovat od června 2017 do září 2021. Stejně jako v první projektu i nyní bude na obou stranách Krkonoš probíhat výuka pracovníků národních parků jazyku jejich protějšků. „Jazyková bariera mezi Čechy a Poláky není velká, ale přeci jenom je patrná. Proto jsme v minulých letech uvítali možnost učit se polštinu. Pomáhalo nám to při jednání s našimi partnery na polském národním parku a hlavně při jednáních s polskými návštěvníky v terénu,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. Velmi úspěšnou aktivitou v prvním projektu, bylo vydání série velkoformátových ilustrovaných posterů o základních fenoménech přírody Krkonoš. Jejich tvorby se ujal známý český ilustrátor Jan Dungel. Dodnes jsou tyto sady posterů k vidění na krkonošských boudách nebo ve školách v širokém okolí. Zájemců ale bylo mnohem více, než jsme dokázali uspokojit. Proto i v nově začínajícím projektu počítáme s vydání reedice této sady. Na zájemce by se začátkem podzimu mělo čekat 1 000 sad. Stejně tak reedice se dočkají základní letáky Pravidla chování a Bezpečně po horách a to v českém i polském jazyce.

Projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II je podpořen z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika–Polská republika 2014–2020.


Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz

Skrýt nabídku