Přeskočit na obsah


Kalendář akcí

Upozorňujeme, že na veřejných akcích pořádaných Správou KRNAP je pořizován obrazový, případně zvukový záznam, který následně využíváme pro propagaci činnosti Správy KRNAP.vzestupně sestupně
záznamů na stránce

Svatováclavské troubení

Datum: 23. 9. 2021 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Františkov, Háskov

Správa KRNAP zve všechny příznivce myslivosti na Svatováclavské troubení, den plný odborných přednášek a mysliveckých tradic.

Kouzlo zastaveného času aneb jak se Jilemnice bavila

Datum: 24. 9. 2021 | Kategorie: Vernisáž
Místo konání: KM Jilemnice

Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici vás srdečně zve na vernisáž výstavy fotografií Stanislava Šimůnka, který zaznamenával všední i sváteční okamžiky života podhorského města Jilemnice a okolí v období 30.–50. let minulého století.

Ořešník kropenatý – louskač ořechů

Datum: 3. 10. 2021 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí

Poslechnete si v Krtkovi a uvidíte na exkurzi, co dokáže ořešník kropenatý. Tento krkavcovitý pták vyhledává na podzim ořechy a my se vydáme na jeho místa.

Čisté Krkonoše

Datum: 9. 10. 2021 | Kategorie: Akce pro veřejnost
Místo konání: Špindlerův Mlýn

Vycházka spojená s očistou turistických tras. Přidejte se k nám a pomozte s úklidem našich krásných hor po letní turistické sezóně.

Zdeněk Burian – Dobrodružství pravěku

Datum: 19. 6. 2021 – 14. 11. 2021 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KM Jilemnice

Výstava představí ilustrace Zdeňka Buriana k šesti knihám Eduar da Štorcha. Autorovo výtvarné ztvárnění prehistorického období se v instala ci objeví v kontextu pravěkých nálezů ze vzácných archeologických sbírek Městského muzea a galerie v Hořicích.

Vladimíra Dyntarová

Datum: 14. 9. 2021 – 28. 11. 2021 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KM Vrchlabí, čtyři historické domky na nám. Míru

Srdečně zveme na výstavu, která představí výběr z prací vrchlabské výtvarnice a dlouholeté grafičky časopisu Krkonoše – Jizerské hory Vladimíry Dyntarové.

Kouzlo zastaveného času aneb jak se Jilemnice bavila

Datum: 25. 9. 2021 – 23. 1. 2022 | Kategorie: Výstava
Místo konání: KM Jilemnice

Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici vás srdečně zve na výstavu fotografií Stanislava Šimůnka, který zaznamenával všední i sváteční okamžiky života podhorského města Jilemnice a okolí v období 30.–50. let minulého století.

Pasecký fotograf Petr Kučera

Datum: 1. 7. 2020 – 31. 3. 2022 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Památník zapadlých vlastenců Paseky nad Jizerou

Černobílé snímky amatérského fotografa Petra Kučery zachycují hlavně život v Pasekách nad Jizerou v první polovině minulého století.

U prostřeného stolu

Datum: 8. 12. 2020 – 31. 3. 2022 | Kategorie: Výstava
Místo konání: Památník zapadlých vlastenců Paseky nad Jizerou

I v dobách, kdy bylo především důležité nasytit ze skromných zásob všechny členy domácnosti, si hospodyně přály, aby bylo jídlo nejenom dobré, ale i hezky naservírované. Výstava přibližuje, jak stolovali lidé na horách ve všedních dnech, i to, jak si ve dnech svátečních dokázali jídelní stůl krásně v yzdobit.

[nahoru]


Skrýt nabídku