Přeskočit na obsah


KCEV Krtek

V roce 2014 bylo ve Vrchlabí otevřeno nové Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání, které velmi rychle získalo přezdívku Krtek.

Budova KCEV Krtek je z venku nenápadnáAutorem stavby je Ing. arch. Petr Hájek (www.hajekarchitekti.cz). Díky tvaru a zpracování se stala středem pozornosti architektů, designerů, stavitelů i ostatní veřejnosti. Samotná stavba je z venku nenápadná, a tedy není konkurentem staletí stojícího zámku, augustiniánského kláštera nebo budovy Správy KRNAP v jejím těsném sousedství. Tvar KCEV Krtek sice vychází z topologie Krkonoš, ale běžný návštěvník bude jejich reliéf ve stavbě hledat jen těžko. Pro hledání souvislostí mezi Krtkem a Krkonošemi je třeba rozluštit tzv. Hájkův kód, což je nový program pro druhostupňové a starší žáky, ale i rodiny s dětmi i bez dětí.

V KCEV Krtek je přednáškový sál pro cca 80 osob (včetně 2–5 vozíčkářů) vybavený špičkovou prezentační a nahrávací technikou, malá laboratoř pro 16 studentů s mikroskopy a stereolupami, malá galerie a knihovna. O vytápění se stará tepelné čerpadlo.

KCEV Krtek je od 10. května 2021 opět otevřen veřejnosti!

Pravidelné prohlídky pro zájemce jsou zdarma vždy v úterý od 15 do 17 hodin.
Jiné termíny po dohodě dle dalšího programu na tel.: 499 456 119 nebo e-mailové adrese: krtek(zavináč)krnap.cz. KCEV Krtek najdete na Dobrovského 3 ve Vrchlabí.

KCEV Krtek lze pronajmout externím zájemcům za 1 000 Kč/hodina (vč. DPH)

KCEV KrtekSkrýt nabídku