Přeskočit na obsah


Krkonošská muzea Správy Krkonošského národního parku

Správa Krkonošského národního parku provozuje síť muzeí, jejichž posláním je dokumentace minulosti i současnosti tohoto horského regionu, zachování jejich dokladů pro budoucnost a zpřístupňování nejširší veřejnosti.

Krkonošská muzea – paměť regionu

Patří sem Krkonošské muzeum ve Vrchlabí s rozsáhlými přírodovědnými a historicko etnografickými expozicemi, Krkonošské muzeum v Jilemnici, zaměřené na západní Krkonoše, dějiny českého lyžování, osobnost Jana hraběte Nepomuka Harracha a dílo krajináře Františka Kavána, Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou věnovaný písmákovi Věnceslavu Metelkovi a Krkonošské houslařské škole a Lesnicko-myslivecká expozice Šindelka v Harrachově a Muzeum Vápenka v Horních Albeřicích.

Přírodní, historické a kulturní dědictví Krkonoš tato muzea představují také prostřednictvím krátkodobých výstav, doprovodných programů a dalších tématických akcí. Přijměte pozvání k jejich návštěvě.

Krkonošská muzea se od úterý 4. května 2021 opět těší na své návštěvníky.
K dispozici bude návštěvníkům pochopitelně dezinfekce, návštěvníci budou muset používat v muzeu roušky nebo respirátory.

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí – klášter

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí – Čtyři historické domky

Krkonošské muzeum v Jilemnici

Krkonošské muzeum – Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou

Krkonošské muzeum – Šindelka v Harrachově

Muzeum Vápenka v Horních AlbeřicíchSkrýt nabídku