resortní organizace
Přizpůsobení dostupnosti

Omezení na Sněžce

22. 9. 2022 Aktuality

Pátek 23. 9., 17:40: Je dolétáno. Aktuálně je Sněžka v souvislosti s transportem stavebního materiálu vrtulníkem bez omezeni.

Čtvrtek 22. 9., 8:00: Po týdnu špatného počasí jsme připravení pokračovat v přepravě kamene a dalšího materiálu na vrchol Sněžky vrtulníkem. Provoz lanovky nebude přerušený, návštěvníci budou usměrňovaní do času mezi lety.
Aktuální informace z úterý 13. 9.: Vzhledem k počasí je minimálně pro dnešek provoz vrtulníku zastavený. O dalším vývoji vás budeme informovat.
Po vyhodnocení zkušebních letů v pondělí v čase 16.45–18.30 provozovatel vrtulníku TECH-MONT Helicopter company souhlasí s neomezeným provozem lanovky. Návštěvníci budou pouze usměrňováni mimo letový koridor a při pokládání břemene musí počkat na odlet vrtulníku. Zaměstnanci firmy budou v době letů řídit provoz na vrcholu Sněžky. Interval mezi lety je cca pět minut, delší pauza je při doplnění paliva. Přeprava kamene na Sněžku je naplánovaná na ráno 13.9. od 7 hodin. Vše závisí od vývoje počasí.
Pondělí 12. 9., 15:15 Dnes od 16 hodin provedeme zkušební lety bez omezení lanovky, zítra ráno od 7 hodin snad na ostro, Pavel Klimeš