resortní organizace
Přizpůsobení dostupnosti

TZ: Správa KRNAP má nové slavnostní uniformy

1. 11. 2022 Aktuality

Po letech, kdy pracovníky Správy KRNAP sjednocoval pouze pracovní terénní stejnokroj, má nyní naše organizace nové slavnostní uniformy.

 O výrobu obleků se postaralo Oděvní družstvo Vývoj z Třešti.
O výrobu obleků se postaralo Oděvní družstvo Vývoj z Třešti.

„Při návrhu slavnostních uniforem jsme se snažili vyjít z tradic našeho regionu a při respektu k nim je nechat rezonovat v novodobém stejnokroji,“ říká ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch. V minulosti užívala Správa KRNAP nejrůznější lesnické uniformy v klasické zelené barevnosti. „Jsme instituce, jejímž úkolem je ochrana přírody, krajiny a také paměti Krkonoš, cíleně jsme se proto snažili oprostit od dřívějšího lesnicko-mysliveckého schématu a navrhnout oblek, který bude pohodlný a reprezentativní nejenom pro lesníky,“ doplnil Böhnisch.

Pracovníci Správy KRNAP nyní na oficiální jednání mohou používat jednořadý oblek ve dvou provedeních – se šedým nebo zeleným sakem. Kalhoty, resp. sukně jsou pouze zelené. Stojáček saka i vesty je ozdoben jedinečnou výšivkou stylizovaného květu hořce tolitovitého v barevnosti odkazující na současné logo KRNAP. Netradičním detailem jsou také dřevěné knoflíky, přičemž druhý ze shora nese vygravírované označení Krkonošský národní park.

O výrobu obleků se postaralo Oděvní družstvo Vývoj z Třešti.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

 

Kontakt: 
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz