resortní organizace
Přizpůsobení dostupnosti

TZ: Ohníček v Obřím dole ukončili strážci

25. 7. 2023 Aktuality

Včera večer přijali strážci Správy KRNAP od místních obyvatel hlášení, že ve spodní části Obřího dolu je vidět hořící ohýnek. Ihned vyrazili na místo. V těsné blízkosti Dolního Úpského vodopádu v Obřím dole, v klidovém území KRNAP, kam nemá veřejnost právo vstupu, zastihli trojici nizozemských mladíků, kteří v uvedené lokalitě plánovali tábořit. Na místě si postavili dva stany a přímo na vysušené hrabance pod korunami mladých stromků rozdělali oheň.

Ohniště, které si mladíci rozdělali v Obřím dole, v klidovém území KRNAP, kam nemá veřejnost právo vstupu, přivolaní strážci včas uhasili a mladíkům uložili maximální pokuty.
Ohniště, které si mladíci rozdělali v Obřím dole, v klidovém území KRNAP, kam nemá veřejnost právo vstupu, přivolaní strážci včas uhasili a mladíkům uložili maximální pokuty.

Díky ohlášení byli strážci vybaveni hasicím přístrojem, a tak mohli oheň uhasit a zabezpečit lokalitu. V příkazním řízení všem třem přestupcům uložili v dané situaci maximální pokutu ve výši 10 000 Kč. Tu mladíci po návštěvě nejbližšího bankomatu zaplatili. Dnes, tedy ráno po události, se strážci vrátili na místo zkontrolovat ohniště a znovu je prolít vodou.

Apelujeme na návštěvníky Krkonoš, že v tak suchém období, jaké nyní panuje, kdy všichni sledujeme požáry na jihu Evropy a s ročním odstupem vzpomínáme na požár v Národním parku České Švýcarsko, není rozumné rozdělávat oheň ve volné přírodě, ba dokonce na území českých národních parků, kde je to zakázáno zákonem stejně jako táboření.

Poděkování za včasné zažehnání hrozby patří místní obyvatelům, kteří strážce informovali.

 

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny@krnap.cz, www.krnap.cz