resortní organizace
Přizpůsobení dostupnosti

TZ: Vyhodnocení zimní spolupráce s Policií ČR

11. 5. 2023 Aktuality

Společné hlídky Policie ČR a strážců Správy KRNAP se v posledních letech staly běžnou součástí naší práce. V průběhu uplynulé zimní sezóny se nám podařilo odsloužit na čtyři desítky společných strážních služeb. Díky nim jsme mohli efektivněji ztotožňovat jednotlivé osoby při řešení přestupků přímo v terénu Krkonošského národního parku. To přispělo k rychlejšímu vyřešení přestupků na úseku ochrany životního prostředí přímo na místě, a to formou blokového příkazního řízení, nebo formou následného oznámení.

Strážní služba ve spolupráci s policií ČR (foto: Kamila Antošová)
Strážní služba ve spolupráci s policií ČR (foto: Kamila Antošová)

Společné strážní služby působí na návštěvníky Krkonoš i na místní obyvatele pozitivně. Posilují pocit bezpečnosti na horách. Nezanedbatelným aspektem je ale i to, že přítomnost policistů zvyšuje i pocit bezpečnosti samotných strážců Správy KRNAP při výkonu jejich služebních povinností.

„Jsme rádi, že Policie reaguje na aktuální situaci v regionu a vybavuje svá pracoviště odpovídající technikou. Čtyřkolky na pásech, resp. vybavení policistů skialpovou výbavou je v horách již více méně nezbytností. Díky tomu mají policisté možnost nejenom vyřešit více přestupků, ale také jsou blíže samotným občanům a návštěvníkům Krkonošského národního parku. Jsme přesvědčeni o tom, že pokud nás veřejnost vidí společně na lyžích, vnímá naši přítomnost v lyžařských střediscích a na hřebenech hor pozitivněji,“ říká Radek Hofman, metodik strážní služby Správy KRNAP.

 

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny(zavináč)krnap.cz, www.krnap.cz